Divadelní inscenace podle filmové povídky Ingmara Bergmana provádí milostným trojúhelníkem, který začíná zcela nenápadně, ale jeho zúčastnění postupně dospívají ke vztahovému peklu.

Herečka Marianne vede spokojený život po boku svého manžela Markuse, úspěšného dirigenta, se kterým mají dceru Isabelle. Často je navštěvuje společný přítel, režisér David. Vzájemné přátelství Marianne a Davida však propukne ve vášnivý vztah plný lží vůči Markusovi a Isabelle. Marianne se začne postupně hroutit její dobře uspořádaný život, uvědomuje si, že svou rodinu nadobro ztrácí a nedokáže proti tomu nic udělat. Inspirací pro příběh Nevěry byla Bergmanova vlastní zkušenost, kterou popsal i ve své autobiografii Laterna Magica. V roce 2000 byl podle Bergmanová scénáře natočen stejnojmenný film v režii Liv Ullman.

I v tomto díle se ukazuje Bergmanová mistrovství proniknout do nejhlubších zákoutí psychologie postav. Nevěra totiž nenapravitelně zasáhla životy více osob, které si byly dříve vzájemně blízké. Není to jen nevěra muže a ženy. Je to nevěra příteli, nevěra dítěti, nevěra všem, kteří nám byli blízcí a v neposlední řadě nevěra sobě samému. Bergman příběh graduje do rozměrů absolutního lidského selhání, ze kterého není úniku.

Tvůrčí tým:

Autor: Ingmar Bergman
Dramatizace a režie: Matúš Bachynec
Dramaturgie: Lucia Mihálová
Scéna: Barbora Šajgalíková
Kostýmy: Ján Husár
Pohybová spolupráce: Juraj Letenay
Fotografie: Ctibor Bachratý
Producent: Marta Šuleková

Délka představení:

Obsazení:

Marianne: Marta Maťová
Daniel Fischer
Viliam Hriadel
Daniel Žulčák

Galerie: