Ve spolupráci se Slovenským institutem v Praze uvedeme v sobotu 11. května od 19:30 hod. představení Nádej zomiera posledná maďarského autora Istvána Örkényho. Jedná se o úsměvnou grotesku s prvky kabaretu a černého humoru hovořící o naší každodennosti, neúspěších i absurditě života, které ale jsou stále provázeny neutuchajících vírou, že jednou bude lépe. Jde jen o to vydržet!
Divadelní adaptace minutových grotesek známého maďarského autora Istvána Örkénya přináší jedno důležité poselství, že na všechny tíživé situace je možno se dívat i s humorem a lehkostí, ba dokonce, že přijmout život s jeho nevyhnutelným koncem nemusí být zas až tak děsivé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Průvodkyní lehce groteskních příběhů je paní Ibolya, která se probudila z posmrtného spánku a nyní putuje současným světem.

Pani Ibolya: Drahý, vezmite ma do divadla! Ja som v divadle nebola od svojej smrti!
Apoštol: Ale, pani Ibolya, veď divadlá sú zatvorené…
Pani Ibolya: Áno? A prečo?
Apoštol: Lebo divadlo dnes už nikoho nezaujíma.
Pani Ibolya: A čo teda robia herci a režiséri?
Apoštol: Všetko možné. Napríklad aj táto čašníčka bola kedysi herečka. No ale potom sú aj takí, ktorí stále čakajú, že divadlá otvoria. A tí sú stále v divadle, aby boli pripravení, keď sa to stane… Na čo čakáme? Oplatí sa čakať? Má to zmysel? Čo má vôbec zmysel?

István Örkény: Nádej zomiera posledná
Dramatizace: Peter Oszlík a Hana Launerová
Režie: Peter Oszlík
Scéna a kostýmy: Andrea Madleňáková
Dramaturgie Hana Launerová
Hrají: Eva Pavlíková / Kristína Turjanová, Martin Nahálka, Nikolett Dékány / Ivana Kubáčková, Andrej
Remeník, Tomáš Turek

Předprodej vstupenek online zde